Wystawa i spotkanie autorskie

2022-06-22 10:43
Wystawa: Portugalia w obrazach i słowach
Autor: grafika: Miejski Ośrodek Kultury

„Portugalia w obrazach i słowach” to wystawa fotografii, którą będzie można oglądać przez cale wakacje. Przez całe wakacje wystawę będzie można oglądać. Dostępna będzie już od 1 lipca w Galerii Edukacji Twórczej MOK.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza, od 1 lipca do 6 września, na wystawę pt. „PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH”. Dostępna będzie dla zwiedzających w Galerii Edukacji Twórczej MOK. Są to fotografie autorstwa Marty Lenkowskiej.

A na koniec wakacji odbędzie się również spotkanie z autorką. 6 września o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie. Po spotkaniu, o godz. 19:00 w Centrum Kultury MOK, odbędzie się finisaż wystawy.

Opis wystawy:

Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Pełne wrażeń i obrazów teksty będą się pojawiać w najbliższym czasie na blogu www.lenkowska