Wystawa o Himalajach w Bibliotece

2022-05-09 11:23
Wystawa o Himalajach w bibliotece
Autor: grafika: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

Biblioteka przy ul. Jedności Robotniczej 15 zaprasza na wystawę fotograficzną Bartosza Malinowskiego. Przedstawione są zdjęcia z podróży wraz Joanną Lipowczan po Wielkim Szlaku Himalajskim.

Wystawa „Wielki Szlak Himalajski” przedstawia fotografie Bartosza Malinowskiego z podróży po Wielkim Szlaku Himalajskim wraz z Joanną Lipowczan. Zdjęcia pochodzą dokładnie z czterech wypraw w Himalaje, które były przesiąknięte niezapomnianymi przygodami, spotkaniami i obcowaniem z różnymi ludźmi,  kulturami, językami i religiami oraz niezwykłymi krajobrazami najwyższych gór świata. Ta wystawa to również opowieść o niezwykłej pasji, wielkiej miłości do gór oraz sile i determinacji w dążeniu do celu.

Bartosz Malinowski w ciągu 5 lat przemierzył ponad 3500km podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świecie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Buthan. W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy, niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, deszczu i we mgle, w upale i mrozie.

Wystawę można oglądać do końca czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Partnerstwo dla książki”.