XVI edycja „W Cieniu Kolegiaty”

2022-08-10 13:25
Kolegiata w Głogowie
Autor: Radio Plus Głogów

15 sierpnia to dzień Wniebowzięcia NMP, Wojska Polskiego oraz Tradycji i Kultury Ziemi Głogowskiej. Już od wielu lat w Głogowie odbywa się wspólna uroczystość pod nazwą „W Cieniu Kolegiaty”, w tym roku po raz szesnasty.

Plan wydarzenia jest podobny to tych sprzed lat:

- 12:30 Msza Święta w Kolegiacie;

- 13:45 rozpoczęcie Święta Tradycji i Kultury Ziemi Głogowskiej;

- 13:50 występy zespołów folklorystycznych;

- 16:45 rozstrzygnięcie konkursów;

- 17:00 koncert zespołu SOULISH.

Ale to również wiele innych wydarzeń dla mieszkańców, konkursy i atrakcje dla całych rodzin, loteria Kolegiacka, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego, a także wejście na wierze kolegiacką. Będą także stoiska gmin, sołectw, Caritasu oraz stowarzyszeń, ogrodów działkowych, pszczelarzy i leśników. Od godz. 13:00 do 17:00 będzie można uzyskać kompleksowe informacje na temat usług i pomocy kierowanej do osób niepełnosprawnych i starszych oferowanych przez instytucje oraz organizacje pozarządowe.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia koca, ponieważ będzie miejsce na piknik.

Oprócz tego będzie również możliwość zakupu „cegiełki” na rzecz odbudowy Kolegiaty, która umożliwi nam spróbowanie pierogów przygotowanych przez Cichych Pracowników Krzyża, które będą rozdawali włoscy księża – misjonarze z Afryki z tego zgromadzenia.  

Organizatorami wydarzenia są: Powiat Głogowski, Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie oraz 4. Batalion Inżynieryjny w Głogowie. Parterami są gminy Powiatu Głogowskiego: miasto Głogów, Gmina Głogów, Gmina Kotla, Gmina Żukowice, Gmina Jerzmanowa i Gmina Pęcław.

W cieniu kolegiaty 16
Autor: Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie