Areszt dla nożownika

2024-02-15 13:08
Areszt dla nożownika
Autor: KPP Gniezno

Funkcjonariusze operacyjni zatrzymali 28-letniego gnieźnianina. Mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Został tymczasowo aresztowany, a grozi mu do 10 lat więzienia.

Zatrzymany mężczyzna ten na początku stycznia dopuścił się kradzieży rozbójniczej na pracowniku ochrony, który próbował go zatrzymać w związku z próbą kradzieży artykułów chemicznych, w jednym z miejscowych sklepów. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole, które sprawdzały przyległe tereny i posesje. Policjanci ustalili dokładny rysopis sprawcy, rozpytali świadków zdarzenia oraz zobowiązali personel sklepu do zabezpieczenia monitoringu. Ten sam mężczyzna 6 lutego dopuścił się kolejnych przestępstw, w tym naruszenia nietykalności cielesnej gnieźnianina. Następnie usiłował dokonać na nim rozboju przy użyciu noża, a po nieudanej próbie uszkodził jego auto. Pokrzywdzony wycenił straty na 3 tysiące złotych.

Kolejnego dnia sprawca został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Wobec podejrzanego śledczy z Gniezna prowadzą inne postępowania o kradzieże sklepowe. Sprawa jest w toku. Za powyższe przestępstwa grozi nawet do 10 lat więzienia.