Bezpłatna mammografia

2022-09-21 8:20
Bezpłatne badania mammograficzne w Gnieźnie
Autor: UM Gniezno

Mogą z niej skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat. Mobilna pracownia stanie 29 września przy markecie Kaufland. Badania prowadzone są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego.

Badania będą wykonywane między godz. 9:00 a 15:00. Uprawnione są do nich panie w wieku od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

- nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

- lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Zarejestrować się można pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz. Systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie. A wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.