Gniezno: park linowy znacznie droższy

2022-08-02 13:34
Projekt parku linowego
Autor: UM Gniezno

Znacznie drożej niż zakładano kosztować będzie realizacja zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. Chodzi o park linowy przy ulicy Spokojnej. Jego budowa będzie kosztować nie pół, a prawie 1,5 miliona złotych.

Projekt parku linowego w ubiegłorocznym głosowaniu zdobył ponad 2 tysiące głosów mieszkańców Gniezna. Wygrał głosowanie i został wpisany do realizacji w miejskim budżecie na ten rok. Pierwotnie wnioskodawca zakładał, że inwestycja będzie kosztować nieco ponad pół miliona złotych. Rzeczywistość rynkowa okazała się znacznie bardziej kosztowna. Ostatecznie inwestycja będzie kosztować prawie 1,4 miliona.

Park linowy zlokalizowany będzie w okolicy jeziora Winiary, ale nie wśród drzew, a na terenie między basenami letnimi, a boiskiem do hokeja na trawie. Powstanie trasa na wysokości 3 metrów, będzie miała długość około 150 metrów. Zostanie wykonana na słupach nośnych, w formie ośmiokąta z przeszkodami. Z parku będą mogły korzystać dzieci i młodzież w różnym wieku. Wejście na trasę będą stanowiły schody, a zejście - zjeżdżalnia. Całość terenu będzie ogrodzona, oświetlona i objęta monitoringiem. Będą tam ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Roboty budowlane maja zakończyć się w tym roku.