Gniezno ponownie zawalczy o rowerowy puchar

2023-06-02 14:34
Rowerowa Stolica Polski
Autor: UM Gniezno

Miasto już po raz piaty Gniezno włączyło się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania potrwają do końca czerwca.

Rok temu Pierwsza Stolica zajęła 3. miejsce w ogólnej rywalizacji i pierwsze wśród miast podobnej wielkości. Rowerzyści, w sumie 2 tysiące uczestników, pokonali wtedy aż 425 tysięcy kilometrów. Do rowerowej imprezy może dołączyć każdy, kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację Aktywne Miasta. Po pobraniu aplikacji, należy się jednorazowo zarejestrować, wybrać Gniezno i pamiętać o jej uruchamianiu przy każdym przejeździe rowerem.

Lokalne zmagania rozpoczynają się minutę po północy z 31 maja na 1 czerwca spod napisu Gniezno na Wenecji. 1 czerwca odbędzie się tradycyjny rajd rowerowy – start z Rynku. Z 2 na 3 czerwca zaplanowano sztafetę rowerową w Dziećmiarkach, a 3 czerwca o godz. 11:00 spod parku linowego w ramach Prezydenckiego Dnia Dziecka - rajd wokół jeziora Winiary.

W ramach ogólnopolskich zmagań zrealizowane zostaną różne konkursy i przedsięwzięcia:

• konkurs „Kręcimy dla Gniezna”. W ramach konkursu nagrodzone zostaną osoby pokonujące najwięcej kilometrów w ciągu miesiąca dla Gniezna i zajmujące pierwsze trzy miejsca w kategoriach: kobiet, mężczyzn; seniorek i seniorów (którzy ukończyli 60 lat), uczennic i uczniów (7-15 lat), uczennic i uczniów (16-19 lat);

• nagrodzone będą również trzy najlepsze szkoły oraz trzy przedszkola. Nagroda powędruje również do najlepszej grupy,

• wszyscy uczestnicy rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wezmą również udział w konkursie Rowerowa Królowa i Król Tygodnia. Nagrody powędrują do osób, które pokonają najwięcej kilometrów od 8 do 15 czerwca, 16 do 22 czerwca, oraz 23 do 30 czerwca.