KPP Września: areszt dla sprawców rozboju

2022-09-15 9:17
Jeden z zatrzymanych mężczyzn
Autor: KPP Września

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj sprawcy rozboju w powiecie wrzesińskim. Mężczyźni użyli niebezpiecznego przedmiotu. Grozi im do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku września. Mężczyźni pobili 19-latka i wywieźli go do kompleksu leśnego Dębina. Tam zmusili do rozebrania i zostawili. Sprawcy użyli pistoletu gazowego na kulki. Oprawcy zabrali należący do ofiary samochód i telefon. Wartość strat wyniosła 11 500 złotych. Pobity rozebrany mężczyzna resztką sił dotarł do domostw w Bierzglinie.

Pierwszego sprawcę zatrzymano w Czerniejewie, drugiego we Wrześni. 24 i 17 latek usłyszeli zarzuty. 17-latek był poszukiwany jako uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Samochód oraz telefon zostały odzyskane przez policjantów. Wobec agresorów, którzy dopuścili się między innymi rozboju, pobicia z niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawienia wolności prokurator wnioskował o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy przychylił się do tego wniosku.