Kradzieże marketowe

2023-08-11 8:16

To prawdziwa plaga. Jednego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie dostają po kilka zgłoszeń dotyczących takich zdarzeń. Kwoty kradzieży zaskakują czasami nawet funkcjonariuszy.

Kradzieże marketowe to plaga
Autor: KPP Gniezno/ Materiały prasowe

Takim przykładem może być 40-letni mieszkaniec Kruszwicy, który wybrał się na zakupy do marketu w Trzemesznie. Do wózka naładował towar za ponad 2 500 złotych. W środku było mięso, sery, alkohol, artykuły drogeryjne. Mężczyzna nie zamierzał jednak płacić za zakupy płacić. Po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochronę sklepu. Towar z wyjątkiem mięsa wrócił na sklepowe półki. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży.

Z reguły takie czyny są rejestrowane przez sklepowe monitoringi. Ich zapis jest później zabezpieczany do prowadzonych postępowań. Policjanci przypominają, że takie przestępstwa są zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.