Nie-trzeźwy poranek

2022-10-12 12:58
Akcja Trzeźwość
Autor: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny wzięli pod lupę kierowców. Tym razem sprawdzali czy nie wsiedli rano za kółko „na podwójnym gazie”. Niestety różnie z tym było.

To nie był do końca trzeźwy poranek na gnieźnieńskich drogach. W punktach kontrolnych zorganizowanych w mieście oraz gminach Gniezno i Czerniejewo policjanci zbadali trzeźwość ponad 760 kierujących. Okazało się, że 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą był 50-latek kierujący fiatem. Został on zatrzymany do kontroli w Gębarzewie. Badanie alkomatem wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Najmniej, bo 0,4 promila, wydmuchał 39-letni kierowca peugeota zatrzymany przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Papieża Jana Pawła II 2 funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Dzisiaj skorzystały z tego dwie osoby. Mundurowi zaznaczają jednak, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba podejrzewająca, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.