Pieniądze na Caritas

2023-03-02 8:29
Żywnościowy SOS
Autor: Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Ponad 100 tysięcy złotych gnieźnieńskiej organizacji przekazała Fundacja Biedronki. Caritas zakwalifikowała się do programu „Żywnościowy SOS”.

Jego celem jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc żywnościową lub schronienie najbardziej potrzebującym tak, by podmioty te miały większe możliwości udzielania wsparcia w czasie kryzysu. W ramach projektu organizacja otrzymała e-kod na zakupy do sklepów sieci Biedronka o wartości 108 tysięcy złotych. Całkowita wartość e-kodów, rozdysponowanych przez Fundację Biedronki do 80 uczestniczących w programie organizacji, przekracza 5 milionów złotych. „Dzięki uzyskanym od Fundacji Biedronki funduszom uda nam się przygotować kilkaset paczek zawierających produkty żywnościowe i podstawowe artykuły chemiczne. Wspomoże to najbardziej potrzebujących w zmaganiu się z trudami rosnących kosztów utrzymania” – mówi rzecznik prasowy gnieźnieńskiej organizacji, Lucyna Muniak.

Program „Żywnościowy SOS” jest skierowany m.in. do fundacji i stowarzyszeń wspierających najbardziej wrażliwe grupy społeczne – osoby dotknięte ubóstwem, chorobą i niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Projekt wspiera inne organizacje, by mogły rozszerzać swoją działalność pomocy żywnościowej. Dzięki współpracy z Fundacją Biedronki Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspomaga co roku ponad dwustu seniorów w ramach programu: „Na codzienne zakupy”.