Podziękują za peregrynację

2023-02-17 13:21
Zakończenie peregrynacji Ikony Jasnogórskiej
Autor: www.archidiecezja.pl

Dobiega końca nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej. Uroczyste podziękowanie i pożegnanie Wizerunku będzie miało miejsce w niedzielę, 19 lutego, w katedrze gnieźnieńskiej.

Msza święta kończąca peregrynację rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Obecni będą m.in. arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący KEP, arcybiskup Wacław Depo – metropolita częstochowski i biskup Krzysztof Wętkowski – ordynariusz diecezji włocławskiej, która jako następna gościć będzie Jasnogórską Ikonę w roku 900-lecia swojego istnienia. Po Mszy świętej prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, podziękuje za peregrynację i zawierzy Matce Bożej całą archidiecezję gnieźnieńską. Odbędzie się również pobłogosławienie nowego samochodu-kaplicy, który zastąpił poprzedni, służący Wizerunkowi od blisko 20 lat. Ofiary z tacy przekazane zostaną na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Modlitwa przy Jasnogórskiej Ikonie trwać będzie w katedrze gnieźnieńskiej od 17 lutego, kiedy rozpocznie się nawiedzenie parafialne. W sobotę 18 lutego uroczystości diecezjalne zainauguruje wieczorna modlitwa uwielbienia (o godz. 20:00), po której Apel Jasnogórski z rozważaniem poprowadzi prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński będzie również przewodniczyć Mszy świętej o godz. 22:00 w intencji powołań. Po Eucharystii rozpocznie się całonocne czuwanie przed Ikoną, a katedra gnieźnieńska będzie otwarta dla wszystkich.