Poznaliśmy zastępców prezydenta Gniezna

2024-05-10 14:11
Prezydent Gniezna i jego zastępcy
Autor: UM Gniezno

6 maja rozpoczęła się kadencja nowego prezydenta miasta, Michała Powałowskiego. Poznaliśmy także jego najbliższych współpracowników. Pierwszym zastępcą została Joanna Śmigielska. Funkcję drugiego zastępcy będzie pełnił Łukasz Muciok.

Joanna Śmigielska jest absolwentką studiów prawniczych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i organizacji zarządzania w administracji publicznej. W administracji samorządowej pracuje od 2004 roku. W latach 2015-2022 pracowała jako sekretarz miasta. We wrześniu 2022 roku objęła stanowisko drugiego zastępcy prezydenta. W nowej kadencji będzie zajmować się zarządzaniem majątkiem miejskim, architekturą, budową i utrzymaniem dróg oraz pozyskiwaniem środków zewnętrznych.

Łukasz Muciok jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz kierunku Transport na Politechnice Poznańskiej. Ukończył też studia podyplomowe związane z zarządzaniem i informatyką, jest autorem kilku publikacji naukowych. Przez kilkanaście lat pełnił funkcję nauczyciela i wykładowcy przedmiotów związanych z logistyką, transportem i mechaniką. Pracował też jako menadżer w kilku przedsiębiorstwach oraz jako promotor produktu lokalnego. Od roku 2019 jest dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych. Jego zadania będą skupiały się wokół ochrony środowiska, kultury, turystyki i spraw społecznych. Łukasz Muciok, ze względu na swoje zobowiązania zawodowe, pracę w urzędzie rozpocznie w czerwcu.