Unijne dotacje dla miasta i gminy

2023-01-31 7:30
Miasto i gmina Gniezno podpisały umowy na unijne dofinansowanie
Autor: UM Gniezno

Gnieźnieńskie władze podpisały umowę na dofinansowanie ze środków unijnych termomodernizacji kolejnej szkoły. Pieniądze trafią też do gminy Gniezno.

Chodzi o Szkołę Podstawową numer 7w Gnieźnie. Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na lato. Będą kosztować ponad 6,2 miliona złotych. Dofinansowanie sięga prawie 5 milionów. Zakres prac obejmuje przede wszystkim izolację ścian i dachów, wymianę pokrycia dachowego, okien oraz drzwi. Zmodernizowana zostanie również instalacja centralnego ogrzewania, a wymieniona - instalacja oświetleniowa i elektryczna. Elewacja szkoły zostanie otynkowana i pomalowana, naprawione zostaną schody zewnętrzne, a sala sportowa doczeka się nowej podłogi. Termomodernizacja ma przyczynić się do znacznych oszczędności energii elektrycznej i cieplnej. Miasto planuje również zamontować na budynku szkoły panele fotowoltaiczne, by uniezależnić energetycznie całą placówkę.

Termomodernizacji doczekają się też Urząd Gminy Gniezno i przedszkole w Pyszczynie. Wójt gminy podpisała umowę z marszałkiem wielkopolskim na dofinansowanie w wysokości 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Budynki zostaną docieplone, wymienione zostanie też oświetlenie na energooszczędne. Planowany termin realizacji projektu to czerwiec tego roku.