Wspieraj lokalnie

2024-02-20 13:53
Wspieraj lokalnie
Autor: UM Gniezno

Podaruj swój 1,5% podatku gnieźnieńskim organizacjom pozarządowym. Apelują o to władze miasta i Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Przekazanie 1,5% jest proste. Wystarczy zalogować się na stronie www.podatki.gov.pl i potem wybrać z listy numer KRS organizacji pożytku publicznego. W specjalnej rubryce można również wpisać konkretny cel szczegółowy. Jeżeli rozliczałeś się w ten sposób już rok temu, to w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu automatycznie zostanie wskazana OPP, której ostatnio przekazałeś 1,5% swojego podatku (o ile nadal znajduje się w wykazie OPP). Oczywiście dane dotyczące wybranej organizacji pożytku publicznego można zmienić.

W naszym mieście działa ponad 30 takich organizacji – pomagają osobom z niepełnosprawnościami, zwierzętom, prowadzą działania sportowe, kulturalne, ekologiczne czy turystyczne. Ich wykaz można znaleźć na stronie https://www.gniezno.eu/cms/27784/wykaz_organizacji_pozytku_publicznego. Urzędnicy przypominają, że by w deklaracji zaznaczyć Gniezno, jako miasto, w którym się chcemy rozliczyć. Nie wszyscy wiedzą, ale nawet 50% podatków trafia do miejskiej kasy.