Zostań Herosem Niepodległości

2022-10-05 8:20
Zostań Herosem Niepodległości
Autor: Urząd Miejski w Gnieźnie

Za niespełna miesiąc Narodowe Święto Niepodległości. Miasto Gniezno zachęca do udziału w konkursie na najwierniejsze odzwierciedlenie postaci, które 104 lata temu zabiegały o wolność narodu polskiego.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów placówek publicznych i niepublicznych z terenu Miasta Gniezna w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola i szkoły podstawowe. Zgłoszenia może dokonać nauczyciel lub dyrektor placówki. Każda z placówek może zgłosić do trzech reprezentantów przedstawiających osoby, które 104 lata temu zabiegały o wolność i niepodległość narodu polskiego (preferowane z lat 1918/1919). Technika odzwierciedlenia postaci jest dowolna. Oceniana będzie pomysłowość w jak najwierniejszym przedstawieniu postaci przy wykorzystaniu strojów samodzielnie wykonanych (stroje gotowe nie będą odrzucane). Istotnym elementem będzie także charakteryzacja postaci (wizerunek twarzy, itp.). Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 listopada o godz. 15:30.

Udział w konkursie wiąże się także z uczestnictwem w obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanych przez Miasto Gniezno 11 listopada. Uczestnicy zobligowani są stawić się w przygotowanych charakteryzacjach w trakcie programu uroczystości (planowany około godziny 10:45 na placu prymasa Mikołaja Trąby). W dalszej części programu przewidziana jest prezentacja stylizacji i wyłonienie zwycięzców. Kartę zgłoszeniową, kartę informacyjną uczestnika oraz zdjęcie, można przesyłać na adres zostanherosem@mok.gniezno.pl, przynieść osobiście lub nadesłać pocztą: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chrobrego 40/41, 62-200 Gniezno. Wszelkich informacji udziela Daria Malinger, tel. 697 614 366, mail: zostanherosem@mok.gniezno.pl.