Będą nowe miejsca opieki nad dziećmi

2023-09-18 16:20
Żłobek
Autor: pixabay.com

W trzech lubuskich miejscowościach powstaną nowe miejsca opieki nad dziećmi. Utworzenie żłobków oraz klubów dziecięcych będzie możliwe dzięki wsparciu z programu „Maluch Plus”.

Dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy z przedstawicielami trzech samorządów, w których powstaną nowe inwestycje. Pieniądze na tworzenie nowych miejsc opieki dla maluchów pochodzą z programu „Maluch Plus”. To długofalowy program, który finansowany jest ze środków europejskich oraz budżetu państwa.

Powody do radości mogą mieć mieszkańcy Baczyny. To właśnie w tej podgorzowskiej miejscowości powstanie nowy żłobek, który zapewni miejsce dla pięćdziesięciu maluchów. Co istotne, dotychczas gmina Lubiszyn była tzw. „białą plamą” na mapie województwa lubuskiego, bo na ich terenie nie było żadnego żłobka.

Z kolei drugi już żłobek powstanie w Sulęcinie. Tam znajdzie się miejsce dla czterdziestu maluchów. Z kolei prawie milion złotych finansowego wsparcia otrzymała również gmina Międzyrzecz. Samorząd ma w planach utworzenie Klubu Dziecięcego. 

W województwie lubuskim wciąż jest dwadzieścia gmin. Które nadal nie mają miejsc opieki nad dziećmi, to m.in. Wymiarki, Santok, Bytnica, Lubrza, Łagów, Lubniewice, Tuplice czy Lipinki Łużyckie.

Listen to "Będą nowe miejsca opieki nad dziećmi" on Spreaker.