Boże Ciało w Gorzowie

2022-06-15 16:04
Boże Ciało
Autor: pixabay.com

Po pandemicznej przerwie ulicami wielu miejscowości naszego regionu przejdą jutro procesje Bożego Ciała. Jeden z głównych i największych pochodów w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się w Gorzowie.

Boże Ciało, a właściwe uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Początek tradycji obchodzenia święta Bożego Ciała sięga XIII wieku – wyjaśnia proboszcz gorzowskiej katedry, ksiądz Zbigniew Kobus.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Gorzowie rozpoczną się o godzinie 10:00 od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Pawła Sochy. Później wierni przejdą ulicami miasta w uroczystej procesji. Na trasie będą usytuowane cztery ołtarze. Za budowę jednego z nich odpowiedzialni są uczniowie Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie.

W tym roku po zakończeniu procesji na placu Starego Rynku odbędzie się festyn rodzinny. To wydarzenie, które zostanie zorganizowane w ramach 40. rocznicy pieszej pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę.

Listen to "Uroczystość Bożego Ciała w Gorzowie" on Spreaker.