Drony pilnują bezpieczeństwa na lubuskich drogach

2022-06-28 16:46
Policyjny dron
Autor: Lubuska Policja Policyjny dron

Lubuska policja coraz chętniej korzysta z dronów. Te bezzałogowe statki powietrzne są przydatne nie tylko podczas poszukiwań osób zaginionych, ale ostatnio coraz częściej służą do patrolowania ulic w naszych miejscowościach.

Polscy policjanci już nie tylko z lądu, ale również z powietrza strzegą bezpieczeństwa na naszych ulicach oraz drogach szybkiego ruchu. Pomocne są w tym tzw. bezzałogowe statki powietrzne, czyli popularne drony.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, policjanci jeszcze skuteczniej mogą walczyć z drogowymi piratami. Policyjny dron lata na wysokości 120 metrów nad ziemią. Jest wyposażony w kamerę posiadającą 30-krotny zoom optyczny. Urządzenie rejestruje nie tylko zachowania kierowców, ale również pieszych.

Co istotne, rejestrowanie wykroczeń drogowych przy pomocy drona jest w pełni legalne. Pozwala na to ustawa regulująca prawo o ruchu drogowym.

Policyjne drony służą nie tylko do karania kierowców czy pieszych. Bezzałogowce mają również spory potencjał w poszukiwaniu osób zaginionych, zabezpieczaniu imprez masowych czy dokładnego rejestrowania i koordynowania „z powietrza” operacji policji w terenie. Jedno takie urządzenie może kosztować nawet w okolicach 100 tysięcy złotych.

Listen to "Drony pilnują bezpieczeństwa na lubuskich drogach" on Spreaker.