Europejski Tydzień Mobilności

2022-09-15 16:14
ETM
Autor: Agnieszka Moskaluk

Już 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności. Gorzów włącza się w organizację różnych wydarzeń w jego ramach. Od 16 do 22 września będą państwo mieli wiele okazji do tego, by przekonać się do alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania…

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej. Odbywa się od 16 do 22 września, a jego głównym wydarzeniem jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września.  

Co będzie działo się w Gorzowie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności?

OTWARTA ZAJEZDNIA MZK

17 września odbędzie Dzień Otwarty w MZK przy ul. Kostrzyńskiej. Od 11.00 do 15.00 będzie można zwiedzić zajezdnię,  proprowadzić nowy tramwaj i wyjechać w trasę po Gorzowie dawnymi środkami lokomocji. To o 11.30, 12.30 i 13.30.

MASA ROWEROWA

18 września odbędzie się kolejna Masa Rowerowa. Miłośnicy dwóch kółek przejadą ulicami miasta z parku Górczyńskiego w kierunku Starego Rynku. Do pokonania będzie 16-kilometrowy odcinek.

WARSZTATY Z „BRICKS 4 KIDZ”

Od 19 do 21 września sala sesyjna Urzędu Miasta zostanie oddana w ręce najmłodszych uczniów szkół podstawowych, którzy będą uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem klocków LEGO. 

SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z POLICJĄ

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie w środę, 21 września, przeprowadzą działania pn. „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” w SP 13 przy ul. Paderewskiego.  Dzieci będą miały możliwość zaznajomić się z sygnałami i znakami drogowymi oraz z zasadami pierwszej pomocy. Na zakończenie odbędzie się turniej klas III z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, znajomości sygnałów i znaków drogowych oraz pierwszej pomocy. 

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września autobusem i tramwajem w Gorzowie będzie można jeździć bez biletu.

Listen to "Europejski Tydzień Mobilności" on Spreaker.
etm
Autor: UM Gorzów