Gorzów. Koperty dla elektrycznych hulajnóg

2023-06-06 22:27
Hulajnoga
Autor: fot. Kristof Topolewski/Pixabay

Władze Gorzowa chcą rozwiązać problem źle zaparkowanych hulajnóg. Często te jednoślady wypożyczane na minuty są porozrzucane byle gdzie, a to zdaniem urzędników może stwarzać ogromne zagrożenie.

Hulajnogi elektryczne, które są własnością kilku operatorów może wypożyczyć każdy chętny. I choć regulamin po zakończeniu przejażdżki zobowiązuje użytkowników do ich prawidłowego zaparkowania, to niestety, ale nie każdy się do tego stosuje.

Często bywa tak, że hulajnogi są porozrzucane w różnych częściach miasta. To problem, który nie dotyczy tylko Gorzowa, ale i wielu innych polskich miast. Na pozostawione byle gdzie hulajnogi narzekają też mieszkańcy, choć zdarzają się osoby, którym to nie przeszkadza.

Aby rozwiązać problem źle zaparkowanych hulajnóg, urzędnicy postanowili wprowadzić specjalne koperty. Na terenie miasta zostanie ich namalowanych kilkanaście – mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta.

Oznaczanie miejsc do parkowania hulajnóg jest już zaplanowane, a niebawem Wydział Dróg gorzowskiego magistratu ogłosi przetarg w tej sprawie, który obejmie także zdania związane z wykonywaniem i utrzymywaniem oznakowania poziomego w mieście przez kolejne lata.

Listen to "Koperty dla elektrycznych hulajnóg" on Spreaker.