Gorzów. Tramwaje wracają na os. Piaski

2022-07-27 12:11
Tramwaj na ul. Chrobrego
Autor: Bartłomiej Nowosielski | Urząd Miasta Tramwaj na ul. Chrobrego

W poniedziałek 1 sierpnia na gorzowskie tory wracają tramwaje na liniach 2 i 3. To oznacza, że komunikacja tramwajowa ponownie będzie funkcjonowała w pełni.

Wznowienie komunikacji tramwajowej możliwe jest dzięki zakończonej przebudowie ulic Chrobrego i Mieszka I wraz z torowiskiem, w ramach  kolejnego etapu projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.” oraz modernizacji ulicy Kazimierza Wielkiego.

Na tory wyjadą zarówno nowoczesne tramwaje „Twist” bydgoskiej firmy PESA S.A oraz odnowione, dobrze znane gorzowianom „Helmuty”.

W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. pierwszy tramwaj na linii numer 2 wyruszy  z pętli Wieprzyce w kierunku Piaski o godzinie 10.07.  Natomiast o godzinie 10.00 z przystanku „Katedra” przy ulicy Chrobrego wyruszy specjalny tramwaj wraz z prezydentem miasta Jackiem Wójcickim i jego gośćmi wykonać pierwszy pasażerski przejazd wzdłuż ulic Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego.

Po tym przejeździe tramwaje wyruszą na swoje trasy zgodnie z obowiązującym od 1 sierpnia rozkładem jazdy. W związku z powrotem tramwajów na tory, po pięciu latach przerwy, w poniedziałek 1 sierpnia przejazdy tramwajami na wszystkich liniach, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gorzowa, będą bezpłatne dla pasażerów. Na ten dzień dla pasażerów tramwajów czekają również niespodzianki.