41. piesza pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę wyruszyła w poniedziałkowy poranek. Zanim jednak pątnicy wyruszyli w drogę, to odprawiono mszę świętą, której przewodniczył biskup pomocniczy Adrian Put.
W tym roku hasło pielgrzymki brzmi "Trwajmy w Kościele". Ponad 220 pątników ma do pokonania dystans około 420 kilometrów. Najmłodszy z pielgrzymów ma osiem lat, a najstarszy ponad osiemdziesiąt.
Pielgrzymka, to nie jest cały czas przemarsz. Pokonujemy odcinki po pięć, siedem, dziewięć kilometrów, po których następuje po pół godziny, po 40 minut przerwy – mówi kierownik pielgrzymki, ksiądz Krzysztof Kolanowski.
Z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę będą szły łącznie trzy pielgrzymki. W środę 2 sierpnia w trasę wyruszą pielgrzymi z Zielonej Góry oraz Głogowa. Wszyscy pątnicy wejdą na jasnogórskie błonia w sobotę 12 sierpnia.
Listen to "Gorzowscy pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy" on Spreaker.