Gorzowski szpital zainwestuje w centrum diagnostyczne

2023-03-28 14:15
Gorzowski szpital zainwestuje w centrum diagnostyczne
Autor: Kamil Lewera Gorzowski szpital zainwestuje w centrum diagnostyczne

Gorzowski szpital stawia na rozwój diagnostyki. W placówce powstanie nowoczesne centrum usług diagnostycznych w zakresie mikrobiologii i patomorfologii.

Nowoczesne Centrum Usług Diagnostycznych w zakresie mikrobiologii oraz patomorfologii ma powstać do końca bieżącego roku. Inwestycja warta jest ponad 33 mln zł, z czego 20 mln zł na ten cel przekaże Ministerstwo Zdrowia.

Jest to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Cała wartość inwestycji to przeszło 33 mln zł, dofinansowanie 20 mln zł. Jest to inwestycja, która z jednej strony jest ważna i istotna przede wszystkim z perspektywy poczucia bezpieczeństwa pacjentów, ale również inwestycja, która w naszej ocenie w dużym stopniu poprawi warunki pracy w szpitalu - mówi wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Dla gorzowskiego szpitala to ważny projekt, który będzie realizowany dzięki stałej współpracy lecznicy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego. Centrum ma powstać z połączenia dwóch istniejących już budynków na terenie kompleksu przy ul. Dekerta – kostnicy oraz obiektu, w którym dawniej było regionalne centrum krwiodawstwa.

Centrum Usług Diagnostycznych w zakresie mikrobiologii oraz patomorfologii w gorzowskim szpitalu ma powstać do końca grudnia tego roku. Aktualnie zarząd szpitala analizuje oferty firm, które zostały zgłoszone do postępowania przetargowego.

Listen to "Gorzowski szpital zainwestuje w centrum diagnostyczne" on Spreaker.