Inwestycje drogowe w Gorzowie

2022-09-30 16:35
Remont
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

W Gorzowie ruszył kolejny etap przebudowy drogi krajowej numer 22 w kierunku na Gdańsk. To aktualnie największa drogowa inwestycja, ale w planach jest jeszcze remont ul. Kosynierów Gdyńskich, choć jak się okazuje w nieco okrojonym zakresie niż pierwotnie planowano.

Od środowego wieczora na ulicy Walczaka - od ronda Gdańskiego do wylotu na Gdańsk - obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany wprowadzono w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy DK 22.

Przypomnijmy, że pierwsze roboty rozpoczęły się na początku 2020 roku i miały potrwać do stycznia bieżącego roku. Prezydent Jacek Wójcicki przyznaje, że inwestycja ma spore opóźnienie, ale na przeszkodzie stanęła m.in. pandemia koronawirusa.

Kolejną równie ważną inwestycją będzie przebudowa ulicy Kosynierów Gdyńskich. Jak się okazuje, to zadanie zostanie zrealizowane w mniejszym zakresie niż pierwotnie zakładano. Wiadomo już, że w ramach inwestycji wzdłuż ul. Kosynierów Gdyńskich nie powstanie ścieżka rowerowa. To wiązałoby się z wycinką sporek ilości drzew, a tego urzędnicy chcą uniknąć.

Niezależnie od tych większych remontów dróg miasto realizuje też te mniejsze zadania. W trakcie jest m.in. remont ul. Komandosów, Ułanów oraz Cisowej i Jodłowej. 

Listen to "Inwestycje drogowe w Gorzowie" on Spreaker.