Motocykliści zainaugurują sezon

2023-04-14 13:27
Motocykliści zainaugurują sezon
Autor: materiały organizatora Motocykliści zainaugurują sezon

Motocykliści po raz kolejny dadzą o sobie znać. Jutro w Gorzowie odbędzie się oficjalna inauguracja sezonu motocyklowego organizowana pod hasłem „Moto Start”. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia będzie parada, która przejedzie ulicami miasta.

Inauguracja sezonu motocyklowego w Gorzowie jest jedną z największych tego typu imprez organizowanych w zachodniej Polsce. Co roku do miasta nad Wartą zjeżdżają się setki motocyklistów z całego regionu. Jeśli tylko pogoda dopisze, to nie inaczej będzie zapewne jutro na gorzowskim bulwarze zachodnim. To właśnie stamtąd o godzinie 13.00 motocykliści wyruszą na ulice naszego miasta.

Motocykliści wyruszą z Bulwaru Zachodniego i pojadą przez most Staromiejski, a następnie ulicą Grobla dojadą do ronda przed mostem na Kanale Ulgi, gdzie zawrócą i po dotarciu do ulicy Zielonej wjadą na Trasę Nadwarciańską. Następnie trasa będzie biegła ulicami Podmiejską, Pomorską i aleją Ruchu Młodzieży Niezależnej. Stamtąd motocykliści pojadą ulicą Piłsudskiego, Walczaka i dotrą do ronda górczyńskiego, gdzie nawrócą i udadzą się w stronę centrum oraz zachodniego bulwaru - mówi Jacek Sterżeń, organizator wydarzenia.

W tym roku główny nacisk podczas wydarzenia będzie kładziony na bezpieczeństwo. Na bulwarze stanie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Ponadto impreza będzie miała też wymiar charytatywny. Przy okazji podziwiania stalowych maszyn będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Listen to "Motocykliści zainaugurują sezon w Gorzowie" on Spreaker.