Nie masz 50 lat? Przebadaj się onkologicznie!

2022-09-26 14:01
dr Piotr Plecka
Autor: Agnieszka Moskaluk Onkolog, dr Piotr Plecka zachęca do udziału w badaniach

Po wakacyjnej przerwie, gorzowski szpital ponownie zaprasza na Onkologiczny Biały Czwartek

Gorzowski szpital akcję badania piersi organizuje systematycznie w ostatni czwartek miesiąca. Badania są skierowane do pań, które nie były wcześniej w poradni onkologicznej i nie ukończyły 50 lat.  

Specjaliści przeprowadzą u pacjentek, które 29 września pojawią się w szpitalu, USG piersi, a jeśli będzie potrzeba, rozszerzą badania o kolejne, np. mammografię, by dokładnie sprawdzić ewentualne zmiany.

Żeby móc skorzystać z badania w Biały Czwartek, należy  się wcześniej zarejestrować. Wystarczy zadzwonić do szpitalnego call center pod numer: 95 782 77 77. Zapisane pacjentki w czwartek przychodzą na umówioną godzinę do Poradni Chirurgii Onkologicznej w Ośrodku Radioterapii szpitala przy ul. Dekerta.

Warto też pamiętać że poza Białym Czwartkiem, do działającej w szpitalu poradni onkologicznej można zarejestrować się w każdej chwili bez skierowania od lekarza rodzinnego. Podobnie do poradni ginekologicznej – też nie jest potrzebne skierowanie.

Onkologiczny Biały Czwartek już 29 września. Na badanie można się rejestrować telefonicznie od 26 września od godz. 7.00.

Listen to "Biały Czwartek" on Spreaker.