Nocny Szlak Kulinarny

2022-09-08 16:13
NSK
Autor: Agnieszka Moskaluk

Co można zrobić z ziemniaka? Oto jest pytanie! Odpowiedź na nie już znaleźli gorzowscy restauratorzy, którzy jutro będą częstować gorzowian degustacyjnymi porcjami dań z tego warzywa. A to dlatego, że 9 września rusza 2. edycja Nocnego Szlaku Kulinarnego

Już w najbliższy weekend w Gorzowie odbędzie się Nocny Szlak Kulinarny. Ideą drugiej edycji wydarzenia jest wsparcie gorzowskiej branży gastronomicznej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego korzystania z oferty miasta.

Nocny Szlak Kulinarny rozpocznie się o 16.00  9 września. Jego bohaterem w tym roku jest ziemniak – tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu internetowym.

Restauratorzy muszą przygotować w swoim menu danie, przekąskę lub napój z ziemniaka o wartości mak. 15 zł. Mieszkańcy będą degustować i wybierać najlepsze dania. Ocena odbywa się na specjalnej karcie do głosowania, którą wcześniej należy odebrać od organizatorów, na Starym Rynku. Za aktywny udział w wydarzeniu mieszkańcy mają szansę na atrakcyjne nagrody, a restauratorzy najlepiej ocenieni otrzymują sztandar „Królowej Gorzowskiej Gastronomii”.

W tym roku w zabawie wezmą udział 33 gorzowskie restauracje, kawiarnie, puby i punkty gastronomiczne.

Listen to "Nocny Szlak Kulinarny" on Spreaker.