Panowie! Czas na badania!

2022-10-24 11:05
Movember
Autor: Agnieszka Moskaluk Dr Luiza Haściło i Remigiusz Stamirowski zachęcają panów do wzięcia udziału w akcji Movember

Zbliża się listopad, a wraz z nim… sezonowe wąsy w ramach akcji Movember. Mają one przypominać panom o badaniach profilaktycznych. Chodzi o raka prostaty, ale przede wszystkim o nowotwory jąder. Gorzowski szpital po raz kolejny zaprasza panów na bezpłatne badania… między zakupami

Aby się przebadać, nie trzeba nawet iść do szpitala czy poradni. Wystarczy 5 listopada między godziną  10.00 a 20.00 wybrać się na zakupy do galerii handlowej na Zawarciu., a przy okazji skorzystać z badania. Bez opłat, rejestracji czy jakichkolwiek ograniczeń.

To ważne, bo dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć nowotwór we wczesnym jego stadium i podjąć takie leczenie, które pozwoli nam w pełni wrócić do zdrowia.

Akcja badań w Nova Park organizowana jest już po raz kolejny przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie i stowarzyszenie Fizjosport. W tamtym roku z takiej opcji skorzystało 120 panów.  

Badania w NovaPark obejmą USG jąder dla mężczyzn do 40. roku życia oraz testy PSA dla panów 40+. Przeprowadzą je lekarze urolodzy z gorzowskiej lecznicy.

Akcja Movember ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache – wąsy i november – listopad). Celem akcji jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród mężczyzn i zachęcenie ich do badań profilaktycznych.

Listen to "Panowie! Czas na badania!" on Spreaker.