Pilna naprawa torowiska. Tramwaje będa kursowały krócej

2022-10-21 17:18
Tramwaj
Autor: fot. Kamil Lewera

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w sobotę 22 października od godziny 4:30 do 13:00 skróceniu ulegną trasy linii tramwajowej nr 1 i 3. Powodem tego jest konieczność pilnej naprawy torowiska przy ul. Walczaka.

Linie tramwajowe nr 1 i 3 kursować będą do przystanku Pomorska przy ul. Pomorska. Przystanek Pomorska w kierunku Dowgielewiczowej będzie przystankiem końcowym, a przystanek Pomorska w kierunku śródmieścia przystankiem początkowym dla obu linii. MZK na czas naprawy uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Zastępcza linia autobusowa T1 kursować będzie następującymi ulicami: 

  • w kierunku przystanku Dowgielewiczowej: Pomorska, Walczaka.
  • w kierunku przystanku Okólna: Walczaka, Pomorska.

W okresie funkcjonowania linii zastępczej T1 na jej trasie będą obsługiwane wszystkie przystanki tramwajowe(ich odpowiedniki autobusowe) z wyjątkiem przystanku Park Kopernika w kierunku śródmieścia.

MZK informuje również, że najdogodniejszym miejscem do przesiadki z zastępczej linii T1 na linię tramwajową nr 1 i odwrotnie są przystanki przy ul. Pomorska Okólna i Pomorska.

Bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu - informuje MZK.