Poranne działania gorzowskich policjantów

2024-07-09 9:24
Poranne działania gorzowskich policjantów
Autor: Lubuska Policja Poranne działania gorzowskich policjantów

Nie ma tolerancji dla pijanych kierowców. Gorzowscy policjanci regularnie prowadzą poranne kontrole trzeźwości.

W poniedziałek mundurowi pojawili się na rondzie u zbiegu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej. Podczas porannej akcji zatrzymano sześć osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

W jednym z aut przed kontrolą kierowca zamienił się miejscem z pasażerem. Problem w tym, że obaj byli nietrzeźwi, a jakby tego było mało, jeden z nich miał zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi był poszukiwany i trafił na dziewięć miesięcy do zakładu karnego.

Siedzący za kierownicą 51-latek miał w organizmie ponad pól promila i był poszukiwany listem gończym. Teraz trafi do zakładu karnego, bo do odsiadki ma karę dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności. Pasażer, który chwilę wcześniej był jeszcze kierowcą, także był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad promil, a do tego sądowy zakaz kierowania pojazdami - informuje komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zapowiadają, że takich porannych kontroli trzeźwości będzie zdecydowanie więcej. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.