Serce dla Amazonek

2022-10-20 16:18
Amazonki
Autor: Agnieszka Moskaluk

Amazonki ze Strzelec Krajeńskich uszyły dla pacjentek gorzowskiej onkologii 125 poduszek w kształcie serca. To nie tylko miły upominek, ale przede wszystkim „narzędzie” do rehabilitacji po mastektomii.

Październik to szczególny miesiąc, kiedy przypominamy o profilaktyce raka piersi. Członkinie Stowarzyszenia Amazonki w Strzelcach Kraj. Wspólnie z paniami z Uniwersytetu III Wieku w Strzelcach postanowiły uszyć „serdeczne poduszki” dla pacjentek gorzowskiego szpitala.

Poduszki w kształcie serca są bardzo pomocne w rehabilitacji kobiet po mastektomii. Zapobiegają obrzękom limfatycznym, pomagają usprawnić rękę i bark. Są tez wyrazem pamięci i wsparcia, co w chorobie onkologicznej ma szczególne znaczenie.

Warto też pamiętać, że gorzowski szpital po raz kolejny zaprasza 27 października na Onkologiczny Biały Czwartek. Akcja skierowana jest do kobiet poniżej 50. roku życia, które do tej pory nie były pacjentkami poradni onkologicznej.

Na czwartkowe badania można się rejestrować już od poniedziałku 24 października od 7.00, dzwoniąc do szpitalnego call center na numer: 95 782 77 77.

Biały czwartek to USG piersi, a w razie potrzeby dodatkowe badania, np. mammografia.

Listen to "Serce dla Amazonek" on Spreaker.