Śmieciowa rewolucja na gorzowskich osiedlach

2022-08-22 16:23
śmieci
Autor: Fot. Kamil Lewera

To będzie rewolucyjna zmiana dla mieszkańców północnej części Gorzowa. Od 1 września odbiorem odpadów na osiedlach: Piaski, Dolinki, Górczyn, Manhattan oraz Janice będzie zajmowała się miejska spółka INNEKO.

Jeszcze do końca sierpnia odbiorem odpadów od mieszkańców, którzy zamieszkują północną część Gorzowa będzie zajmowała się firma Komunalnik. Z kolei od 1 września obowiązek ten przejmie miejska spółka INNEKO.

Logistycznie jest to ogromne zadanie, bo trzeba rozstawić ponad dwadzieścia tysięcy pojemników, a to może spowodować pewne, ale – jak zapewnia prezes INNEKO, Łukasz Marcinkiewicz - chwilowe problemy.

Nowe kubły na odpady trafiają już pod domy i wiaty śmietnikowe mieszkańców osiedli  Piaski, Dolinki, Górczyn, Manhattan oraz Janice. Co ważne, do 1 września nie należy do nich jeszcze wrzucać odpadów. Aby ułatwić mieszkańcom komunikację z miejską spółką INNEKO uruchomiono specjalną infolinię, a przy ul. Podmiejskiej powstał Punkt Obsługi Klienta. To właśnie tam można zgłaszać wszelkie problemy związane z odbiorem odpadów.

Inneko ma odbierać śmieci przez najbliższe trzy lata. Cena za odbiór odpadów, przynajmniej do 2022 roku się zmieni. Gorzowianie wciąż będą płacić 32 zł miesięcznie od osoby.

Listen to "Śmieciowa rewolucja na gorzowskich osiedlach" on Spreaker.