Stal Gorzów Drużynowym Wicemistrzem Polski

2022-09-26 18:14
Stal Gorzów Drużynowym Wicemistrzem Polski
Autor: materiały własne

Koniec sezonu dla Stali Gorzów. Żółto-niebiescy nie obronili 12-punktowej przewagi z pierwszego meczu finałowego i tym samym zdobyli nie złoty, a srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Gorzowianie jechali do Lublina z 12-punktową zaliczką. Chyba mało kto się spodziewał, że tę przewagę mogą stracić, ale jednak stało się inaczej.

Mecz przy Alejach Zygmuntowskich od samego początku był zacięty i wyrównany. Ostatecznie po feralnym 14. biegu, w którym to wykluczony został Szymon Woźniak, to gospodarze odrobili stratę z pierwszego spotkania i tym samym pierwszy raz w historii zapewnili sobie złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Motor Lublin wygrał niedzielny mecz 53:37, a cały dwumecz 92:88.

W gorzowskiej drużynie punktowało tylko dwóch zawodników: Bartosz Zmarzlik oraz Martin Vaculik. Po zaledwie dwa punkty zdobyli Szymon Woźniak oraz Patrick Hansen.

Ostatecznie gorzowianie zostali Drużynowymi Wicemistrzami Polski. Zdaniem honorowego prezes Stali Gorzów do złota zabrakło niewiele, ale to i tak ogromny sukces, z którego możemy być dumni.

Teraz kibicom gorzowskiej drużyny żużlowej nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się ze srebrnego medalu oraz liczyć na kolejny udany sezon, w którym w barwach Stali Gorzów nie zobaczymy Bartosza Zmarzlika.

Listen to "Stal Gorzów Drużynowym Wicemistrzem Polski" on Spreaker.