Ekstraliga Żużlowa nie ma wobec Stali Gorzów żadnych zastrzeżeń finansowych. Szesnaście drużyn, które wystąpią w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi znajduje się w dobrej sytuacji finansowej – czytamy w komunikacie organizatora rozgrywek żużlowych.
– Kluby bardzo sprawnie przeszły proces audytu biegłego rewidenta w tym roku. Wbrew wieszczeniu przez wiele osób katastrofy finansowej w ligowym żużlu, okazało się zgodnie z naszymi przewidywaniami, że w PGE Ekstralidze i METALKAS 2. Ekstralidze kluby spłacają swoje zobowiązania w terminie licencyjnym – podkreśla Ryszard Kowalski, wiceprezes Ekstraligi Żużlowej.
- Mogę już z całą stanowczością stwierdzić, że klub wypełnił postanowienia licencji nadzorowanej w zakresie finansów. Właściciele dokapitalizowali spółkę, która jednocześnie zaciągnęła 10-letni kredyt, dzięki któremu spłaciła swoje zobowiązania – podsumowuje Ryszard Kowalski.
GEZET Stal Gorzów wyszła na prostą dzięki wsparciu miasta oraz prywatnych sponsorów. Niebawem klub ma ogłosić zakontraktowanych zawodników.