Trwają przygotowania do sezonu grzewczego

2023-09-25 16:02
Kaloryfer
Autor: fot. Slavomir Ulicny/Freeimages.com

Pogoda w ostatnich tygodniach nas rozpieszcza. Jednak niezależnie od tego w Gorzowie trwają przygotowania do nowego sezonu grzewczego. Kiedy grzejniki w mieszkaniach gorzowian zrobią się ciepłe?

Według pomiarów tegoroczny wrzesień jest najcieplejszy od ponad 100 lat. Dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazują, że teraz wartość średniej temperatury jest o 3.6 stopnia Celsjusza wyższa od normy. Niezależnie od tego w Gorzowie trwają przygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu grzewczego. O tych chłodnych dniach myślą już w Spółdzielni Mieszkaniowej „Staszica”, która zarządza jednym z największych osiedli w Gorzowie.

Do rozpoczęcia nowego sezonu grzewczego przygotowana jest również Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani.To kiedy jednak popłynie ciepło w kaloryferach będzie zależało od temperatury na zewnątrz i potrzeb lokatorów – podkreśla zastępca prezesa do spraw technicznych, Piotr Dziadak.

W pełnej gotowości do rozpoczęcia nowego sezonu jest gorzowska elektrociepłownia, która dostarcza ciepło między innymi do dziewięciu spółdzielni mieszkaniowych i ponad sześciuset wspólnot mieszkaniowych w mieście.

Listen to "Trwają przygotowania do sezonu grzewczego" on Spreaker.