W Kostrzynie nad Odrą zatrzymano 36 Syryjczyków

2023-09-29 12:21
W Kostrzynie nad Odrą zatrzymano 36 Syryjczyków
Autor: Straż Graniczna W Kostrzynie nad Odrą zatrzymano 36 Syryjczyków

Wracamy do tematu imigrantów zatrzymanych w miniony poniedziałek w Kostrzynie nad Odrą. Straż Graniczna w Gorzowie poinformowała, że na pokładzie dostawczego peugeota przewożono 36 obywateli Syrii.

Wszyscy podróżowali ze Słowacji i chcieli nielegalnie przedostać się do Niemiec. Cudzoziemców zatrzymano, usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Migranci przewożeni w części ładunkowej peugeota nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Natomiast w wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że obywatele Syrii posiadają słowackie tytuły pobytowe. Syryjczycy „na gorąco” rozpytani przez funkcjonariuszy SG oświadczyli, że ze Słowacji dostali się do Polski, z zamiarem dotarcia do Niemiec - informuje Straż Graniczna.

Z kolei na trzy miesiące aresztowano dwóch Polaków. Jeden z nich prowadził busa, a drugi jechał przed dostawczakiem i pełnił rolę tzw. „czujki”. Grozi im teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności.