Widzisz wypadek? Reaguj!

2023-06-06 22:31
Wypadek
Autor: Pixabay

Nie bądź obojętny, reaguj – przekonuje do tego lubuska straż pożarna. O tym jak ważne jest wsparcie na miejscu wypadku przekonała się o tym ostatnio mł. asp. Jolanta Marcinkowska z KW PSP w Gorzowie, która wracając po pracy do domu była świadkiem wypadku.

Do wypadku doszło na drodze między Barlinkiem a Pełczycami. Samochód osobowy zderzył się tam z motocyklem. Poszkodowane były dwie osoby, które wymagały pomocy. Jako pierwsza na miejscu była mł. asp. Jolanta Marcinkowska. Niestety, ale ku jej zdziwieniu na początku nikt nie chciał jej pomóc.

Co najgorsze, kierowcy jak gdyby nigdy nic omijali miejsce wypadku, najprawdopodobniej w obawie przed tym, że będą musieli później stać w korku. Często bywa też tak, że miejsce wypadku jest fotografowane lub filmowane, a to stwarza kolejne zagrożenie w ruchu drogowym.

Nie wszyscy zdają jednak sobie z tego sprawę, że przejeżdżając obojętnie obok wypadku drogowego popełniamy przestępstwo. Nasza reakcja i udzielenie pomocy osobom poszkodowanym jest niezwykle ważne – podkreśla starszy kapitan Arkadiusz Kaniak z lubuskiej straży pożarnej.

Nie zapominajmy również o tworzeniu tzw. korytarza życia. Zawsze dojeżdżając do zakorkowanego odcinka drogi należy utworzyć wolną przestrzeń między stojącymi samochodami, aby zapewnić przejazd służb ratowniczych.

Listen to "Widzisz wypadek? Reaguj!" on Spreaker.