Wzmożone kontrole na polskich drogach w ramach europejskiej akcji

2022-09-21 17:15
ROADPOL Safety Days
Autor: Lubuska Policja ROADPOL Safety Days

Na drogi w całej Polsce wyjechało dziś więcej patroli policyjnych niż zazwyczaj. To w ramach akcji pod hasłem Safety Days.

Działania, które w tym roku realizowane są pod hasłem „Żyj i ratuj życie” mają na celu całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Do akcji włączyli się również strażacy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Działania ROADPOL SAFETY DAYS mają na celu promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania wszystkich użytkowników dróg. połączonych działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach włączyły się wszystkie instytucje, których zadaniem jest zapewnianie bezpieczeństwa na drogach: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz samorządy lokalne. 

Listen to "Wzmożone kontrole na polskich drogach w ramach europejskiej akcji" on Spreaker.