Zmiany na rondzie Gdańskim w Gorzowie

2022-07-07 13:05
Rondo Gdańskie w Gorzowie
Autor: Kamil Lewera Rondo Gdańskie w Gorzowie

Dziś wieczorem rusza kolejny etap remontu ulicy Walczaka w Gorzowie. Tym razem wykonawca zajmie się przebudową ronda Gdańskiego.

Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia i objazdy. Wykonawca zamknie wjazd oraz wyjazd z ronda Gdańskiego w ul. Górczyńską.

I tak jadąc od strony Strzelec Krajeńskich nie będzie można skręcić z ul. Walczaka w prawo. Nie będzie tez skrętu w lewo dla jadących ul. Walczaka od centrum. Ponadto dla jadących ul. Górczyńską nie będzie skrętu w lewo, w kierunku Strzelec Krajeńskich. Dla pieszych oraz rowerzystów wyznaczone zostaną tymczasowe przejścia i korytarze w sąsiedztwie ronda Gdańskiego.

W związku z wprowadzonymi utrudnieniami wyznaczone zostaną następujące objazdy:

  • Z drogi krajowej nr 22 (z ul. Walczaka i Zawackiej) do drogi wojewódzkiej nr 151 (ul. Górczyńskiej) w kierunku Recza i Barlinka po trasie: ul. Walczaka – rondo Ofiar Katynia - al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Piłsudskiego - ul. Piłsudskiego – ul. Górczyńską;
  • Z ul. Górczyńskiej do drogi krajowej nr 22 (ul. Walczaka i Zawackiej) w kierunku Wałcza i Gdańska objazd wyznaczono po trasie: rondo Górczyńskie - ul. Piłsudskiego – rondo Piłsudskiego - al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Ofiar Katynia - ul. Walczaka – rondo Gdańskie;
  • Objazd lokalny z ul. Walczaka na os. Manhattan będzie możliwy ul. Szarych Szeregów lub Fieldorfa-Nila;
  •  Dla pojazdów osobowych dojazd z ul. Górczyńskiej do ul. Walczaka możliwy będzie od ronda Niepodległości przez ul. Okulickiego – Kombatantów – Szarych Szeregów lub Bora Komorowskiego.