Zmieniamy szpital?

2022-10-18 16:29
szpital Gorzów
Autor: Agnieszka Moskaluk

Gdzie przydałaby się tablica informacyjna, dodatkowe miejsca siedzące, przewijak dla dzieci czy dystrybutor wody? Gorzowski szpital pyta pacjentów, co chcieliby zmienić w funkcjonowaniu placówki.

Akcja: Zmieniaj z nami szpital! to kolejny krok, by gorzowska lecznica była bardziej  przyjazna pacjentom, ale także pracownikom. Kilka dni temu otrzymała ona certyfikat programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.

- Znaleźliśmy się w elitarnym gronie 52 placówek w całym kraju, które przestrzegają najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa - mówi Anna Rimke z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie.

Teraz czas na kolejną inicjatywę. To akcja Zmieniaj z nami szpital – mówi rzeczniczka lecznicy Aleksandra Szymańska

O co pytają szpitalni specjaliści? Czy i jak zagospodarować teren przy szpitalu, żeby był przyjazny dla pacjentów i odwiedzających? Jak ułatwić poruszanie się po szpitalu czy sprawić, że oczekiwanie na wizytę w poradni będzie bardziej komfortowe?

Akcja telefoniczna potrwa do 20 października. Dzwoniąc od 8.00 do 12.00 pod numer: 95 782 70 01 można zgłosić uwagi, sugestie, podpowiedzi.

- Chodzi nam o rozwiązania ułatwiające poruszanie się po szpitalu, ulepszające działanie lecznicy czy uprzyjemniające pobyt na oddziałach - mówi Urszula Majchrzak, specjalistka ds. monitorowania standardów akredytacyjnych.

Listen to "Zmieniaj z nami szpital!" on Spreaker.