36. Jasnogórska Noc Czuwania za Polonię [PROGRAM]

2021-10-15 14:51
Jasna Góra
Autor: Jasna Góra biuro prasowe Jasna Góra

W nocy z 15 na 16 października w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze odbędzie się 36. Noc Czuwania w intencji Polonii świata oraz tych którzy służą jej duszpasterską opieką i pomocą, a także w intencji osób i rodzin doświadczających emigracyjnej rozłąki. Sprawdź, jak wygląda program.

„Być katolikiem w sercu” - to hasło tegorocznego spotkania. - W tym roku przeżywamy 140. rocznicę urodzin kardynała Hlonda – Prymasa Polski, i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Chcemy łączyć się z najdalszymi zakątkami świata, w których biją polskie serca, aby przedstawiać wspólnie intencje związane z naszą Ojczyzną, Maryi – Matce i Królowej Polski. W tym szczególnym czasie, ze względu na utrzymujące się zagrożenie pandemiczne, w kaplicy jasnogórskiej będą obecni tylko wybrani przedstawiciele wspólnot - informuje episkopat.pl.

Czytaj także: Minister zdrowia obiecuje otwarte cmentarze na Wszystkich Świętych

36. Jasnogórska Noc Czuwania za Polonię [PROGRAM]

Czuwanie rozpocznie się powitaniem pielgrzymów o godzinie 18.00 w Auli o. Augustyna Kordeckiego i koncertem Marcina Stycznia. Następnie, o godzinie 20.00, odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Modlitwie apelowej będzie przewodniczył ks. dr Marek Grygiel SChr – ekonom generalny. O godzinie 23.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez księży chrystusowców pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Olejnika – przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Nabożeństwa przygotowane przez alumnów chrystusowców, siostry misjonarki oraz przedstawicieli wspólnot parafialnych zakończą się o godzinie 4.00.

Wszystkich, którzy nie mogą przybyć do Częstochowy, mogą łączyć się z Jasną Górą duchowo. Intencje można przysyłać na adres: czuwanie@chrystusowcy.pl

Episkopat.pl