8. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Papież Franciszek zabrał głos

2022-04-27 15:41
 8. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Papież Franciszek zabrał głos
Autor: episkopat.pl 8. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Papież Franciszek zabrał głos

W środę 27 kwietnia przypada 8. rocznica​ kanonizacji Jana Pawła II. 27 kwietnia 2014 roku Papież Polak został ogłoszony świętym. Z tej okazji do Polaków podczas audiencji generalnej zwrócił się papież Franciszek. Co dokładnie powiedział? Przeczytaj!

Ojciec Święty zachęcał pielgrzymów z Polski do modlitwy za przyczyną Jana Pawła II. - Prośmy przez jego wstawiennictwo, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa i Jego miłosiernej miłości w świecie, w rodzinie i w miejscach pracy - powiedział.

Na koniec papież Franciszek pobłogosławił polskich pielgrzymów.

Czytaj także: 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie Polaków, szczególnie pielgrzymów z Archidiecezji łódzkiej, którzy wraz ze swoimi pasterzami dziękują Bogu za sto lat istnienia swojej diecezji. Pozdrawiam również wiernych z polskiej parafii z Anglii ze Swindon oraz z Gdyni, z bazyliki NMP Królowej Polski. Po Audiencji poświęcę korony, którymi zostanie ozdobiony znajdujący się w tej świątyni obraz Matki Bożej. Dzisiaj, w 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II prośmy przez jego wstawiennictwo, byśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, Jego miłosiernej miłości – w świecie, w rodzinie i w miejscach pracy. Wszystkim Wam z serca błogosławię!

Osiem lat temu oprócz świętego Jana Pawła II papież Franciszek kanonizował również innego ze swoich poprzedników - Jana XXIII. Uroczystość odbyła się na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

Sedno Sprawy - Michał Dworczyk