Abp. Gądecki koncelebrował w Watykanie mszę św. z papieżem Franciszkiem

2021-09-24 11:41
Arcybiskup Stanisław Gądecki
Autor: brak danych Arcybiskup Stanisław Gądecki

Na rozpoczęcie Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) odbyła się w Watykanie msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka. Koncelebrował ją przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący CCEE, abp Stanisław Gądecki.

W homilii papież Franciszek podziękował przewodniczącym europejskich episkopatów za to niełatwe dzieło odbudowy, które prowadzicie z łaską Bożą. Dziękuję za te pierwsze 50 lat w służbie Kościoła i Europy. Wspierajmy się nawzajem, nie poddając się nigdy zniechęceniu czy rezygnacji.

Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy. Możemy jedynie dać z siebie wszystko, aby to nieprzemijające piękno mogło zostać dostrzeżone – powiedział papież w homilii.

Po Mszy św. przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy udali się do grobów papieży, którzy towarzyszyli działalności CCEE na przestrzeni 50 lat jej istnienia. Następnie udali się do grobu św. Jana Pawła II, gdzie odmówili modlitwę za Europę.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatów Europy potrwa do niedzieli 26 września. Główny temat to: „CCEE – 50 lat w służbie Europie – pamięć i perspektywy w kontekście Fratelli tutti”.

Źródło: KEP