Artyści kolędowali dla chorej kobiety i jej rodziny na Świętym Krzyżu

2022-01-07 13:39
Sanktuarium na Świętym Krzyżu
Autor: Paweł Cieśla/Wikimedia Commons

Charytatywny koncert kolęd, mający na celu wsparcie dla ciężko chorej pani Beaty Fijas i jej rodziny odbył się 6 stycznia na Świętym Krzyżu. Gwiazdą kolędowania była znakomita krakowska piosenkarka Barbara Stępniak–Wilk.

W Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w uroczystość Objawiania Pańskiego, śpiewane były polskie kolędy i pastorałki. Koncert uświetniony był występem Barbary Stępniak-Wilk. Towarzyszył jej zespół w składzie: Jasiek Kusek - fortepian, Michał Braszak - kontrabas i Paweł Solecki - instrumenty dęte i perkusyjne.

W kolędowaniu wzięły udział zespoły śpiewaczy: „Echo Łysicy" i „Modrzewianki". Zaśpiewali również: Julia Brożyna, Aleksandra Gołdyn, Maria i Tomasz Sadrakowie oraz o. Michał Tomczak.

Datki zbierane po mszach świętych odprawionych w Święto Trzech Króli oraz przed wspólnym kolędowaniem zostaną przekazane Pani Beacie Fijas, która zmaga się z ciężką chorobą i sama wychowuje dzieci.

Ofiary na ten cel można wpłacać również na konto bankowe: 71 1240 1372 1111 0010 2122 5384, Dom Zakonny Misjonarzy Oblatów M.N. Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia. W tytule wpłaty należy wpisać: „DAR DLA BEATY FIJAS Z RODZINĄ.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Inicjatorem założenia opactwa benedyktyńskiego był Bolesław Chrobry w 1006 r. Przechowywane są nim Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Źródło: KAI