Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Kiedy msze św. dziękczynne?

2022-09-07 14:58
Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Kiedy msze św. dziękczynne?
Autor: episkopat.pl Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Kiedy msze św. dziękczynne?

Wkrótce pierwsza rocznica beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. W związku z tym odbędą się msze święte dziękczynne. Gdzie dokładanie i o której godzinie?

W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, Świątyni Opatrzności Bożej i w Laskach odbędą się Msze święte dziękczynne za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, której pierwsza rocznica przypada w poniedziałek 12 września. 

W przeddzień rocznicy beatyfikacji, w niedzielę 11 września o godz. 11:00, Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach. Po niej odbędzie się modlitwa przy sarkofagu bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Czytaj także: Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Przeczytaj świadectwa uzdrowionych

W pierwszą rocznicę beatyfikacji, w poniedziałek 12 września, będą sprawowane dwie Msze święte dziękczynne. Pierwsza z nich, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, a druga – o godz. 19:00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie znajduje się grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką beatyfikowano 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystej Mszy świętej w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Wspomnienie liturgiczne bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej jest obchodzone 19 maja, a bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, jako nawiązanie do rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia – 28 maja 1981 roku.

archwwa.pl