Bp Jamrozek podbija piłkę i zachęca do modlitwy o powołania

2022-04-20 12:32
Bp Jamrozek podbija piłkę
Autor: @ks.sebastiapicur/TikTok

Ja będę podbijał piłkę i tyle razy, ile podbiję, macie odmówić „zdrowaśkę” w intencji powołań – mówi do młodych bp Stanisław Jamrozek na filmiku ks. Sebastiana Picura w serwisie TikTok. Ubrany w biskupią sutannę, piuskę i z krzyżem pektoralnym na piersiach podbił piłkę ponad pięćdziesiąt razy.

Filmik rozpoczyna się słowami bp. Jamrozka: - Zachęcam do modlitwy o powołania. Tak ważne jest, żebyśmy na tej modlitwie trwali, bo Jezus mówi: „proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” - czym zachęca młodych do powiedzenia Panu Bogu "tak".

- Cały różaniec trzeba odmówić, bo było pięćdziesiąt! – mówi z uśmiechem biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej po wykonaniu wyzwania. – Cały różaniec w intencji o powołania – precyzuje twórca kanału na TikToku, ks. Sebastian Picur pracujący w charakterze wikariusza w parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. – Oczywiście zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu – dodaje młody kapłan reklamując diecezjalne seminarium.

Ks. Sebastian Picur to trzydziestoczteroletni kapłan archidiecezji przemyskiej. Ewangelizację w internecie rozpoczął w 2013 r., tworząc kanał "Ks. Sebastian Picur" w serwisie YouTube, na którym pojawiały się najpierw kazania, potem całe cykle rekolekcyjne, filmy Q&A, a nawet vlogi. Obecnie kanał subskrybuje prawie 10 tys. użytkowników serwisu.

Ks. Picur 12 grudnia 2020 wrzucił pierwszy filmik na kanale @ks.sebastiapicur w serwisie społecznościowym TikTok. Jak podkreśla kapłan, ma to być współczesna metoda ewangelizacji i docierania w przystępny sposób do młodych. Obecnie jego kanał obserwuje ok. 310 500 użytkowników serwisu TikTok, głównie młodzieży i dzieci.

Źródło: KAI