Częstochowa: 8. Bieg Miłosierdzia

2022-04-19 14:01
8. Bieg Miłosierdzia
Autor: plakat wydarzenia

Już po raz 8. odbędzie się w Częstochowie Bieg Miłosierdzia. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 24 kwietnia w Parku Lisiniec nieopodal Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Jak zawsze będzie połączone z akcją charytatywną. W tym roku 1 uczestnik = 1 obiad dla osób w kryzysie bezdomności.

Od samego początku idea tego wydarzenia polega na tym, że różne instytucje/firmy/osoby zobowiązują się do przekazania środków pieniężnych na rzecz działalności charytatywnej. Im więcej uczestników wydarzenia, tym więcej środków finansowych przeznaczonych na pomoc potrzebującym. Tradycyjnie na zakończenie Biegu dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek. Organizatorzy już dzisiaj zdradzają, że przygotowane będzie ok. 400 kg bigosu. Zaś z myślą szczególnie o najmłodszych zorganizowane zostanie miasteczko sportowe.

Tradycyjnie wraz z pallotynami wydarzenie organizuje Fundacja ufam Tobie. Inicjatywa Biegu Miłosierdzia, która zrodziła się w 2014 r. i swoją pierwszą edycję miała w dniu kanonizacji Jana Pawła II, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Dotychczas we wszystkich biegach wzięło w sumie udział ponad 7 tysięcy osób. Nawet w czasach pandemii udało się zorganizować wersję hybrydową i pomimo, że każdy biegł indywidualnie, to dzięki mediom społecznościowym, udało się zaangażować do udziału prawie 400 osób.

Podobnie, jak w 2019 r., tak i tym razem będzie można wybrać jedną z dwóch opcji udziału: bieg sportowy lub bieg/spacer rekreacyjny. Ten drugi jest adresowany do ludzi w każdym wieku i z każdą kondycją.

Tegoroczny Bieg Miłosierdzia odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. Część sportowa rozpocznie się o godz. 16.30, zaś ten w wersji tradycyjnej o godz. 17.15. Później na terenie Doliny Miłosierdzia będzie można wspólnie posiedzieć, zjeść ciepły bigos i skorzystać z oferty miasteczka sportowego. Zapisywać można się już teraz poprzez formularz na stronie internetowej ufam-tobie.pl lub przez profil na Facebooku.

Źródło: KAI