Bp Śmigiel: przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, o rodzinie i małżeństwie

2021-10-14 12:58
Biskup
Autor: Diecezja Toruńska

Biskup toruński wygłosił homilię podczas mszy sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II. To w ramach wizyty ad limina Apostolorum. Odbywa ją kolejna grupa polskich biskupów.

Bp Wiesław Śmigiel, nazwiązując do Ewangelii dnia, zwrócił uwagę, że „dzisiejsi apostołowie też muszą być przygotowani na to, że czasami ktoś będzie nastawał na nich i gwałtownie pytał nie po to by dojść do prawdy, ale by pochwycić ich na słowie”. Hierarcha zauważył, że gdy Pan Jezus posyłał Apostołów, przekazał im wskazówki, jak mają postępować. Zapowiedział też trudności i kryzysy, a jednocześnie dodał otuchy.

Najważniejsze, aby w godzinie próby nie stracić wiary i nadziei oraz zawsze myśleć o Bogu- podkreślał toruński biskup. Dodał, że przykładem takiej pięknej postawy był św. Jan Paweł II zawsze wierny Bogu. „Tak było kiedy posługiwał jako prezbiter, potem biskup, kardynał i Ojciec Święty. W każdej sytuacji postępował według tych samych zasad. Zawierzył Maryi, Bogu oddał swoje życie. Tak było kiedy przemawiał do milionów i prowadził z miłością łódź piotrową, ale takie świadectwo zostawił także kiedy dźwigał krzyż cierpienia i choroby” – zaznaczył hierarcha.

„Dobrze kiedy ludzie czczą poprzedników, przewodników, bohaterów wiary i męczenników, bo manifestują w ten sposób, że klęski dobra są tylko pozorne, a ostatecznie zawsze zwycięży prawda i dobro” – zauważył bp Śmigiel. Podkreślił, że liczne pomniki św. Jana Pawła II powinny być okazją do żywej pamięci o jego życiu, nauczaniu i posłudze.

Jutro polscy biskupi spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Źródło: episkopat.pl