Caritas podsumował Dzień Dobra! Ile pieniędzy zebrano?

2022-04-27 15:49
Caritas podsumoał Dzień Dobra! Ile pieniędzy zebrano?
Autor: caritas.pl Caritas podsumoał Dzień Dobra! Ile pieniędzy zebrano?

Dobra jest więcej - to pokazały w ostatni weekend tysiące osób zaangażowanych w obchody Dnia Dobra, święta patronalnego Caritas Polska. W całej Polsce z radością świętowano Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Prowadzono też zbiórkę pieniędzy. Ile udało się zebrać?

Wydarzenia związane z Dniem Dobra były organizowane zarówno w dużych ośrodkach miejskich jak i w mniejszych miejscowościach. Na przykład w parafii Mileszki w Łodzi Dzień Dobra miał charakter pikniku parafialnego. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła PCK oraz dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowali domowe ciasta, ciasteczka, babeczki, naklejki, bransoletki, papierowe kwiatki. Harcerze ustawili namiot obok kaplicy parafialnej. Zadbali o potrzebne stoły i ławki. Wolontariusze zapraszali i częstowali przede wszystkim uczestników niedzielnej Eucharystii po jej zakończeniu oraz ludzi odwiedzających groby swoich bliskich. Z kolei Szkolne Koło Caritas w Wiewiórczynie włączyło się w obchody organizując zbiórkę na rzecz Ochronki Bałuckiej. Podobne pikniki i kwesty organizowane były w wielu miejscach Polski.

Czytaj także: 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

- Około 700 zespołów wolontariuszy organizowało w ostatnich dniach setki iwentów: spotkania, licytacje, koncerty, kiermasze.W wydarzenie włączyli się znani i lubiani artyści, np. w Poznaniu mogliśmy usłyszeć Arkę Noego, a w Warszawie paniąHalinę Frąckowiak - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska.Podczas Dnia Dobra odbywały się również zbiórki na dzieła, które prowadzi Caritas. Na tę chwilę nie wiadomo jaką sumę udało się zebrać. Pieniądze zasilą placówki Caritas, które są domem - hospicja, domy samotnej matki czy miejsca pobytu uchodźców.

Akcję wciąż można wesprzeć finansowo. Szczegóły >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Michał Dworczyk